Řidička nezvládla zatáčku a čelně srazila protijedoucí auto

PLZEŇ-JIH – Dnes před osmou hodinou se nevyvedla jízda devětačtyřicetileté řidičce Fordu Fokus na cestě z Chválenic na Losinou, když zavinila ošklivou nehodu a zablokovala hlavní tah na Nepomuk.

V pravotočivé zatáčce se s vozidlem dostala do neřízeného smyku, vyjela do protisměru a čelně se srazila se Škodou Octavia, kterou řídil šestačtyřicetiletý muž. Na nečekanou dramatickou situaci nestačila reagovat osmapadesátiletá řidička Peugeotu, která do Focusu narazila zezadu. Oběti čelního nárazu skončili v péči záchranky a čekal je rychlý odvoz do nemocnice.

Řidička třetího auta zůstala naštěstí nezraněna. „Alkohol byl na místě vyloučen u všech řidičů. Regulace provozu je řízena kyvadlově a to po celou dobu šetření dopravních policistů na místě nehody,“ konstatovala policejní mluvčí Veronika Hokrová. „Z místa nehody jsme transportovali devětačtyřicetiletou ženu se středně těžkým zraněním a šestačtyřicetiletého muže s lehčím zraněním do fakultní nemocnice. Oba jsou mimo ohrožení života,“ potvrdila mluvčí záchranky Mária Svobodová.

Zdroj: HZS