Udělejte si s dětmi výlet do 15. století

HRADECKO – 600 let od první písemné zmínky o Orebitech bude uctěno velkolepým způsobem ve městě Třebechovice pod Orebem. Muzika, dětský koutek, soutěže, divadlo, projížďky na koni, stánky… Co dalšího návštěvníky ještě čeká?

Na sobotu 8. června je připraven vskutku bohatý celodenní program. Vše začíná už v 9:00 hodin v Třebechovickém muzeu betlémů, kde si rodiče s dětmi mohou užít vědomostní kvíz a prohlédnout si ukázky husitských zbraní. Ve 12:30 hodin dojde k odhalení památníku na vrchu Orebu, odkud vyjde za doprovodu středověké kapely Řemdih slavnostní průvod.

Odpolední program začíná ve 14:00 hodin v areálu Motoazylu a vše se i nadále ponese v dobovém duchu. „Uvidíte dobové ležení, šermířské vystoupení, výstavu zbraní nebo se můžete projet kočárem, svézt se na historickém ručně poháněném kolotoči a zastřílet si z kuše. Připraveny budou i řemeslné stánky a místa s občerstvením. Určitě si každý najde to své, “ lákají pořadatelé akce.

V podvečer se hosté mohou těšit na tři hudební skupiny – Two 4U, Kabát Band CV a Abdera. Na památku si lze zakoupit i tričko se znakem „600 let Orebitů“.