Noc kostelů bude plná překvapení! Podívejte na celý program

Zdroj: Libor Sváček, archiv MCU, plzen.eu

PLZEŇ – Magická Noc kostelů je opět přede dveřmi. I letos se můžete těšit na lákavé prohlídky interiéru kostelů, ale i na netradiční zážitky, spojené se zpřístupním míst, kam se běžně nedostanete. Po Plzni bude jezdit historický trolejbus s hudebním doprovodem během jízdy.

Ten bude zadarmo rozvážet cestující a přibližovat je k programům konaným v rámci Noci kostelů. Uvnitř bude hrát na kytaru biskup František, vystřídá se také s hudebním duem Švejk (lidové písně s harmonikou).

Dle vyjádření Plzeňské diecéze raritou letošní Noci kostelů bude například možnost prohlédnout si kostel, který zatím ještě nestojí. Františkánská farnost v Plzni na Lochotíně zve všechny návštěvníky k seznámení se s místem, kde by měl v budoucnu stát nový farní kostel. Bude zde představen celý projekt a možnost o něm diskutovat.

V minulém roce při příležitosti Noci kostelů prošlo plzeňskými kostely 23 tisíc návštěvníků, kteří si nenechali ujít příležitost podívat se do nádherných prostor v jednotlivých kostelech či kaplích. Letos pro vás bude tato kouzelná akce připravena dne 24. května. Celý program si můžete prohlédnout zde.

Zdroj: plzen.eu