Senioři pozor. Tradiční výlety po kraji a okolí jsou v prodeji!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Oblíbené cestování po kraji a okolí, které již několik let podporuje hejtmanství, si mohou naplno užít senioři i letos. Za svě stovky se mohou vydat i za atraktivitami v Moravskolezském kraji. V nabídce zájezdů nebudou chybět ani dva tradiční výlety pro hendikepované.

Seniorské cestování je určeno lidem nad šedesát let, kteří mají trvalý pobyt v Olomouckém kraji. Projekt zajišťuje cestovní kancelář Za sluncem a hejtmanství finančně přispívá tak, aby seniory přišel jeden výlet pouze na dvě stě korun.

„Náš region nabízí nepřeberné množství zážitků a atraktivních míst. Stejně bohatý je proto seznam letošních výletů pro seniory. O tom, že je cestování s krajem baví, svědčí jejich neutuchající zájem – jen v loňském roce s námi vyjelo téměř tři a půl tisíce lidí,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Seniorské cestování zavede výletníky poprvé ve své historii za hranice regionu. „Seniory tak čeká návštěva zámku Hradec nad Moravicí a Arboreta Nový Dvůr. V nabídce je také Landek Park, Zoo Ostrava, Štramberská Trúba a Muzeum Tatra Kopřivnice nebo hrad Sovinec,“ uvedl krajský zastupitel pro oblast cestovního ruchu Vladimír Lichnovský.

Zájezdy lze zakoupit na webových stránkách www.seniorske-cestovani.cz nebo na pobočce cestovní kanceláře na adrese Pekařská 12, Olomouc.