Zachraňují lidské životy, dostali prestižní ocenění

Zdroj: Policie ČR

DOMAŽLICE – Každý den jsou připraveni. Mají za sebou spousty výjezdů a zásahů, aby uchránili nás, naše majetky a snížili míru důsledků lidských tragédií. Často za nás nasazují vlastní životy. Včera se jim dostalo velkého uznání.

Domažličtí policisté, hasiči a záchranáři převzali z rukou prezidenta České republiky Miloše Zemana na Pražském hradě ocenění Zlatý záchranářský kříž, a to v kategorii Záchranářský čin profesionálního týmu. Dostalo se jim ho za zásah u dopravní nehody osobního auta. K té došlo v polovině prosince loňského roku u obce Kout na Šumavě.

Vozidlo vyjelo mimo silnici a vřítilo se do Koutského potoka. Uvnitř se nacházeli čtyři cestující. Na místo ihned vyjeli záchranáři, hasiči a policisté, kde byly okamžitě zahájeny záchranné práce. Z vozidla byla vytažena mladá žena a další tři muži. Přes veškerou snahu bohužel muži havárii auta nepřežili. I přesto, že dopravní nehoda měla tragické následky, tento zásah dokonale prověřil skvělou spolupráci a sehranost všech složek integrovaného záchranného systému (policistů, hasičů a záchranářů).

Mluvčí policie Veronika Hokrová a mluvčí hasičů Petr Poncar poskytli informaci: „ Za profesionální přístup a obrovské osobní nasazení byli oceněni policisté prap. Martin Jurčo a prap. Jaroslav Schweiner z Dopravního inspektorátu Domažlice a prap. David Stauber a prap. Zdeněk Hanák z Obvodního oddělení Kdyně. Ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Domažlice byli oceněni Marián Smolík a Petr Svoboda a z Hasičského záchranného sboru Územní odbor Domažlice Zlatý záchranářský kříž převzali nprap. Jakub Hoffmann, pprap. Martin Mráz, pprap. Petr Sterzl, nstržm. Josef Konrády, nstržm. Martin Vondrovic, nstržm. Lukáš Pernikl, nprap. Vojtěch Jírovec, nstržm. Bořek Holub a nstržm. Petr Rozhon.“