Nehoda v Doubravách si vyžádala pět raněných

ZLÍNSKO – Čelní střet dvou aut v úterý v Doubravách na Zlínsku měl těžké následky. Vzniklá škoda sto čtyřicet tisíc korun se v porovnání se dvěma těžkými a třemi lehkými zraněními zdá naprosto zanedbatelná. „Jednapadesátiletý řidič osobního vozidla značky Volkswagen Golf při jízdě ve směru od Zlína na Hřivínův Újezd přejel z dosud neznámého důvodu do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem značky Škoda Fabia, které řídil pětatřicetiletý řidič,“ popsala policejní tisková mluvčí Monika Kozumplíková.

Oba řidiči a spolujezdkyně z Volkswagenu byli zraněni lehce. Dva ze spolujezdců ale utrpěli těžká zranění. „Jednu osobu z vozidla hasiči vyprostili na páteřní desce bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ popsal tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje Roman Žemlička. Všichni byli posléze převezeni do nemocnice.

„Veškeré okolnosti této dopravní nehody, míru zavinění, rozsah zranění jednotlivých účastníků a další údaje, které s ní souvisí, prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty,“ dodala Kozumplíková. Zatím je jasné pouze to, že ani u jednoho z řidičů nebyl na vině alkohol.