Střelba v Dražůvkách má dvě oběti

HODONÍN – Dnes ráno došlo v Dražůvkách u Kyjova při standardním policejním úkonu ke střelbě. Policisté řešili běžný sousedský spor kvůli nelegálně odebírané vodě ze studně. Místo nápravy situace nepříjemný soused začal vyhrožovat, že podpálí celý sousední dům, proto jeho soused nahlásil vyhrožování policii.

Podezřelým byl bezúhonný občan, který ani nevlastnil legálně drženou střelnou zbraň. Proto šel do domu spolu s policisty i místostarosta obce, zřejmě aby pomohl urovnat spor. Během první výzvy před vstupem do obydlí zazněl bez jakéhokoliv varování výstřel, kterým byl zraněn místostarosta. Ten bohužel podlehl svým zraněním i přes okamžitě poskytnutou pomoc.

Do obce se sjely další policejní složky včetně zásahové jednotky, protože podezřelý se zabarikádoval v domě.  Situaci ze vzduchu monitoroval vrtulník. Ozvalo se několik výbuchů poté, kdy do domu vtrhla zásahovka. Podezřelý zřejmě obrátil zbraň proti sobě. „Po vstupu do objektu policisté našli podezřelého již bez známek života. V současné době probíhají policejní úkony včetně ohledání místa činu. Na místě pracovali také policejní krizoví interventi. Zásah byl ukončen,“ sdělil mluvčí policie Pavel Šváb.