Pryč s nevzhlednými popelnicemi! Odpad v Kroměříži zmizí v podzemních kontejnerech

KROMĚŘÍŽ – Z ulic Kroměříže začnou pomalu mizet kontejnery s odpadem. Radnice připravila projekt, který má přinést markantní změny v nakládání s odpady, díky čemuž bude město nejen přitažlivější, ale díky úspoře prostoru po bývalých stanovištích přibude parkovacích míst. K vybudování nových podzemních a polopodzemních kontejnerů v hodnotě pětadvaceti milionů korun by měly přispět dotace.

Investiční záměr zahrnuje třináct lokalit s pětatřiceti stanovišti. „Nyní v těchto lokalitách máme třiapadesát stanovišť s tři sta jedenadvaceti kontejnery o celkovém objemu tři sta pětapadesát metrů krychlových,“ uvedl místostarosta Karel Holík. „Nově zde bude výrazně méně stanovišť, jen sto padesát kontejnerů, ale s asi celkem o tři sta dvacet metrů krychlových větším objemem, a navíc získáme asi dvě desítky nových parkovacích míst.“

Realizace projektu bude probíhat postupně. „Příští rok bychom rádi tyto kontejnery instalovali na náměstích Komenského a Milíčovo a před koupalištěm Bajda,“ dodal Holík. „Kromě výše zmíněných přínosů bych rád ještě zmínil estetickou stránku projektu. Díky polopodzemním a podzemním kontejnerům kroměřížská náměstí a ulice jistě prohlédnou a budou pro oko turisty i našich občanů mnohem přitažlivější.“ Zatímco ve většině lokalit se počítá s instalací polopodzemních kontejnerů, pro zachování estetické stránky historického části zde budou vybudovány kontejnery podzemní.