Zemědělská družstva terčem zlodějů. Policie řeší hned dva případy

JIŽNÍ ČECHY – Policisté na jihu Čech v těchto dnech řeší hned dva případy vloupání do zemědělských družstev. Těm tak před hlavní letní sezonou způsobili nemalé komplikace. Policie přivítá jakékoliv poznatky, zvláště pak od místních obyvatel, které by přispěly k jejich objasnění.

K prvnímu vloupání došlo pravděpodobně v neděli 26. května 2019 od desáté hodiny dopolední do sedmé hodiny ranní následujícího dne. „Pátráme po zloději či zlodějích, kteří vnikli do prostor zemědělského družstva na severním okraji obce Makov na Jistebnicku,“ uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Podle jeho slov po násilném překonání vstupů do několika objektů zde z nádrže traktoru značky John Deer odčerpali na 150 litrů motorové nafty, dále odnesli pět přepravek s láhvemi od piva a navíc přibrali i kleště značky Knipex. Škodu, kterou tímto družstvu způsobili, činí bezmála 12 500 korun.

„Jakékoliv poznatky, které by přispěly k objasnění tohoto skutku, a to zejména k výskytu podezřelé osoby či osob, s největší pravděpodobností s vozidlem, přivítají policisté na své služebně v Divadelní ulici v Táboře či telefonní lince 974 238 700,“ dodal policejní mluvčí.

Ke druhému z případů došlo v areálu Zemědělského družstva Kunžak na Jindřichohradecku. „Neznámý pachatel zde v době od 21:00 hodin dne 26. května do 6:00 hodin dne 27. května, odcizil z neuzamčeného volně přístupného skladu kravína tlakový mycí stroj Kränzle Profi 160 TST šedé barvy,“ konstatovala policejní mluvčí Hana Millerová.

Družstvu svým jednáním způsobil škodu v hodnotě nejméně 30 000 korun. „Pokud máte informace vedoucí k dopadení pachatele přečinu krádeže, sdělte je novobystřickým policistům cestou tísňové linky policie 158,“ dodala policejní mluvčí.