Nová školka Na Dolech v Jihlavě přivítá děti na začátku září

JIHLAVA – Čtyři barevné třídy, velká zahrada s hřištěm, vířivka i sauna. To všechno budou moci využívat děti v nové školce s celodenním provozem v lokalitě Na Dolech, kterou stavbaři právě dokončují. První žáčky přivítá se začátkem září.

Děti se vydají do čtyř barevných tříd na začátku září. Každá ze tříd bude mít denní místnost a ložnici, vlastní sociální zařízení i výdejnu jídla. Třídy budou navíc ozdobené originálními obrazy na stěnách, každá na jiné téma. V budově mateřské školy bude také polytechnická místnost a místnost s vířivkou a saunou. Děti jistě ocení i velkou venkovní zahradu, kde se v současné době umisťují herní prvky, jako například pískoviště nebo prolézačky.

Větší část z celkové kapacity 100 míst bude rezervovaná pro děti zaměstnanců společnosti Bosch Diesel, která bude městu přispívat na provoz ročně jedním milionem korun po dobu deseti let. Jedna třída bude umožňovat tzv. internátní provoz, tedy možnost přenocování dětí rodičů pracujících ve vícesměnných zaměstnáních.
„Pro naši firmu je to důležitý projekt. Možnost zajištění péče o děti představuje jednu z řady nabídek pro naše zaměstnance, které přispívají k sladění pracovního a soukromého života zaměstnanců,“ uvedl už před časem obchodní ředitel společnosti Bosch Diesel Ralph Klaus Carle.

První den v červnu se dokončená stavba předá společnostem, které zajistí výbavu interiéru a stravovacího provozu. Slavnostní páska by měla být přestřihnutá na začátku července, kdy školka přejde do zkušebního provozu.

„Školka je opravdu moderní. Líbí se mi také velká zahrada s hřištěm, přiklonila bych se k nápadu, že by hřiště mohlo být otevřeno i pro veřejnost,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová. „Budova školy je navíc navržena s téměř nulovou spotřebou energií při využití moderních technologií. Součástí projektu je i vybudování související infrastruktury – přístupový chodník, parkoviště, obslužná komunikace a přípojky inženýrských sítí,“ sdělila vedoucí odboru rozvoje města Alena Kottová.
Na stavbu školky s celkovými náklady 84 milionů přispívá evropský IROP, a to částkou 31,5 milionů korun.