Rokycanské přírodní koupaliště zahajuje sezónu

ROKYCANY – Meteorologové slibují letní teploty nejen na víkend, ale i na další dny, a tak trávení volného času u vody se přímo nabízí. Ideálním místem je určitě rokycanské koupaliště, které právě zahájí svoji sezónu.

Vodní plocha rokycanského koupaliště má kolem dvanácti tisíc metrů čtverečních a je tak druhým největším přírodním koupalištěm v České republice. Navíc si uchovává přírodní ráz. Přestože se koupaliště otevřelo už v roce 1934, nabízí spoustu moderních vymožeností – umělé dno a břehy, snadný přístup, upravené prostředí, kabinky, restauraci s terasou, stánky s občerstvením, skluzavky, brouzdaliště, houpačky a další atrakce ve vodě i na břehu.

Koupaliště se může pochlubit také jednou velkou raritou, která má mnoho příznivců: jedná se o zatravněný ostrůvek se stromem, na který se dá doplavat. K dispozici je také písečná pláž. Specialitou je i 150 kabinek, které si mohou zájemci pronajmout. Někteří obyvatelé města využívají stejnou kabinku i čtyřicet padesát let. K dispozici je také deset klasických kabinek a dostatek toalet. Pro milovníky sportu je v areálu hřiště na odbíjenou i nohejbal, tenisový kurt či deska na basketbal. Rokycanské koupaliště se pro vás otevře již zítra 1. června.

Zdroj: rokycany.cz