Ropné látky zničily přírodu


Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/web/virtuals/3737/virtual/www/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-custom-functions.php on line 392

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/3737/virtual/www/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-custom-functions.php on line 394

Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /data/web/virtuals/3737/virtual/www/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-custom-functions.php on line 394

HRADECKO – Firma, která měla likvidovat odpad, poškodila svou nedbalostí životní prostředí. Došlo ke kontaminaci spodní vody? Náprava bude stát statisíce. Hospodářská kriminálka zahájila vyšetřování.

Jedná se o případ tzv. ropných lagun. Zaměstnanci společnosti, která má na starosti recyklaci dopadu, byli špatně proškoleni, neznali předpisy a díky tomu nezabezpečili vlastní areál před únikem nebezpečných látek. Vedení tak svým laxním přístupem a nedostatečnou kontrolou zavinilo přírodní katastrofu. Okolní pozemky jsou silně znečištěny mazlavou hmotou, pozdější šetření prokázalo, že se jedná o ropu. „Dle znalečného posudku byly limity ropných látek v některých místech překročeny i desetinásobně a bude muset být provedena sanace zeminy,“ uvádí policejní tisková mluvčí Iva Kormošová.

Výsledky průzkumu ukázaly, že spodní vody naštěstí zasaženy nebyly. Odstranění škody bude stát přes 1 milion korun. Zatím ještě není známo, za jak dlouho ropné laguny zmizí.