Bikeři, přijeďte si vyzkoušet novou dráhu v Kyjově!

HODONÍN – Kyjovská radnice předala obyvatelům příjemný dárek ve formě nového hřiště u největšího kyjovského sídliště. Bude sloužit obyvatelům všech věkových skupin a v budoucnu se dočkají svého parku i pejskové. Byla vybudována nová dráha pro tracková kola, trasa pro jogging, workoutové hřiště a další hřiště pro discgolf.

Několik let ležela lokalita U Vodojemu ladem, teď ožila. „Přírodní otevřené sportoviště zabírá plochu téměř tří hektarů a stálo zhruba sedm a půl milionu korun,“ přiblížil starosta František Lukl. Je to podle něj největší investice do veřejné zeleně v Kyjově za poslední roky. „Více než polovinu nákladů se nám podařilo pokrýt díky dotacím z Ministerstva životního prostředí a evropských zdrojů,“ dodal. Nově bylo vysázeno dvě stě stromů. „Na projektu se podíleli členové klubu Biketrial Kyjov i místní workoutoví nadšenci. Biketrialisté poradili například s klopením zatáček a nastavením dun,“ nezapomněl zmínit mluvčí úřadu Filip Zdražil. Podle Lukáše Plachého z odboru dotací a rozvoje města, který se na projektu podílel, je terén vhodný pro začátečníky i zkušené jezdce. „Dráha je postavená podle aktuální metodiky. Méně jistí začátečníci si na ní mohou vyzkoušet první základy jízdy, pokročilí jezdci uvítají třeba dvojité skoky,“ popsal dráhu Lukáš Plachý. On byl také první, kdo dráhu vyzkoušel, protože je sám nadšeným cyklistou. „Zatáčky klopí dobře, dá se v nich nabrat rychlost,“ zhodnotil pak zážitky z jízdy.

V parku najdou vyžití všechny věkové skupiny obyvatel. „Mohou to být matky s dětmi, relaxační sportovci, cyklisté, turisté. Myslíme i na pejskaře, kteří se v parku dočkají travnaté plochy pro výběh psů. Bude to poměrně velkorysé provedení,“ popsal plány kyjovské radnice Filip Zdražil. Myšlenkou vybudovat u největšího kyjovského sídliště park se představitelé radnice zabývali už několik let. Nakonec jim výstavba zabrala sedm měsíců. Provoz zahájili před týdnem. Péčí o park pověřili tamní technické služby. „Mají v popisu práce starat se o zeleň ve městě. Pracovníci budou spolupracovat i se zahradnickou firmou, která výsadbu zajistila,“ řekl Zdražil.

Bohužel náhlá bouřka zkazila kyjovským radním i obyvatelům radost z dokončeného projektu. „Přívalové deště smetly a poškodily část mlatového povrchu na chodnících. Nedávno jsme o nápravě jednali s projektanty a stavební firmou. Dohodli jsme se na reklamaci stavby kvůli nedostatečnému odvodnění. Opravy musí proběhnout co nejdříve, a to tak, aby se situace neopakovala,“ řekl Filip Zdražil.