Táborští kriminalisté řeší nález mrtvého muže u trati

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TÁBORSKO – Kriminalisté z Tábora prošetřují v těchto dnech případ nalezení mrtvého muže v blízkosti železniční trati. Jelikož u sebe muž neměl žádné osobní doklady, žádají policisté při zjišťování jeho totožnosti širokou veřejnost o pomoc.

Jeho tělo bylo nalezeno včera po půl deváté hodině ranní pod náspem železniční tratě mezi obcemi Chýnov a Kladruby na Táborsku, a to na 56. kilometru tratě, tedy přibližně 750 metrů od východního okraje obce Chýnov.

„Jedná se o muže ve věku přibližně šedesáti let, světlé pleti, hubené, 175 centimetrů vysoké postavy, modrých očí, výrazného, tmavého, hustého obočí, proplešatělých, krátkých, prošedivělých vlasů a prošedivělých vousů (jednodenní strniště). Oblečen byl do zeleného (khaki) trička s límečkem a s dlouhými rukávy, černých plátěných kalhot a černých vyšších pracovních bot,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek. Příčina smrti není dosud známa, a tak byla nařízena soudní pitva.

Kriminalisté dosud nezjistili ani mužovu totožnost, a proto žádají o pomoc veřejnost. „Jakékoliv informace, které by přispěly k objasnění této události, k určení totožnosti uvedeného muže, jeho výskytu na Táborsku, Chýnovsku či jinde, a to zejména v nočních hodinách z 5. na 6. června 2019, sdělte prosím táborským kriminalistům na jejich služebně v budově Územního odboru Policie České republiky Tábor na Soběslavské ulici číslo 2763 v Táboře, telefonní lince 974 238 111, případně lince číslo 158,“ říká policejní mluvčí Doubek.