Narkoman ukradl auto a vyčenichal ho policejní pes

NÁCHODSKO – Posilnil se „perníkem“, a pak se rozhodl, že se projede! Nebezpečný zdrogovaný mladík si to brázdil noční krajinou, ale policie se mu velmi rychle dostala na stopu! Kde se muž skrýval? A jakou škodu způsobil?

Policie přijala oznámení, že se někdo vkradl do areálu jedné náchodské firmy, kde se na parkovišti snažil ukrást motorku jednoho ze zaměstnanců. Po neúspěšném pokusu zloděj vzal z vrátnice klíčky od služebního auta, se kterým pak prorazil závoru a ujel. Strážníci ihned vyrazili do terénu a brzy našli vůz nedaleko Police nad Metují. Pachatel se přitom schovával nedaleko. Muži zákona se rozhodli prozkoumat okolní les a dotyčného muže nakonec odhalil v houští cvičený pes. Pachatel se pokusil o útěk, ale marně. „V neúspěšném závodníkovi policisté identifikovali 25letého recidivistu z Broumovska, který měl kromě minulých vroubků za majetkovou trestnou činnost navíc platný zákaz řízení všech motorových vozidel,“ tvrdí policejní tisková mluvčí Eva Prachařová.

Mladík se policistům přiznal, že byl pod drogami a za jeho jednání mohl pervitin. Škoda, kterou způsobil, se blíží skoro 700 tisícům korun. Vyplatila se mu taková dobrodružná a divoká noční jízda? Může strávit za mřížemi až 8 let života.