Nezaváhejte! Letní Plzeň láká hned na několik akcí pro dospělé i děti

Ilustrační fotografie: zdroj: plzen.eu, Libor Sváček, archiv MCU.cz

PLZEŇ – Letní sezona se dává do pohybu a s ní přichází i pestrá nabídka nejrůznějších akcí, které si určitě najdou spoustu nadšených zájemců. Nejinak tomu bude i tento víkend. Připravili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího. Je jen na vás, co si vyberete.

Den otevřených dveří Škoda Transportation, sobota 15. června
Areál jednoho z nejvýznamnějších následovníků původních škodových závodů se v sobotu 15. června po pěti letech otevře veřejnosti. Škoda Transportation připravila pestrý program, ve kterém si to své najde každý. K vidění budou nejmodernější tramvaje, vlaky a lokomotivy. Nebude chybět projížďka parním vlakem areálem Škodovky, autogramiáda hokejistů HC Škoda Plzeň, soutěže a zábava pro děti. Po celý den můžete využít také zvýhodněné vstupné do Techmania Science Center.

• Oslavy 120 let dopravních podniků, sobota 15. června
Velkolepou narozeninovou oslavu 120 let veřejné dopravy v Plzni připravily Plzeňské městské dopravní podniky. Pro návštěvníky v sobotu 15. června otevřou depo na Karlově i vozovnu na Slovanech. Na obou místech vás čeká bohatý program, moderní i historické vozy a spousta dalších akcí. Těšit se můžete i na jízdy historickými vozy po celý víkend.

• Žonglobalizace v Borském parku, sobota 15. června
Pohodový den si můžete užít také v sobotu v Borském parku, kde se koná další ročník festivalu Žonglobalizace. O akrobatické kousky, žonglování, novocirkusová představení i netradiční workshopy, během nichž se naučíte bojovat se stavem beztíže, nebude po celý den nouze. Pobaví se jak děti, tak dospělí, co se triků nebojí.

• Den Bohemia Sektu, sobota 15. června
Součástí programu festivalu Industry Open se letos stal také oblíbený Den Bohemia Sektu. Akce nabídne přímo v areálu vinařských závodů ve Starém Plzenci pestrý hudební program i komentované prohlídky výroby. Nebude chybět ani dobrý sekt. Zahrají mimo jiné Žlutej pes, Maria a MIG 21. Zajištěna je kyvadlová doprava zdarma z náměstí Milady Horákové na Slovanech do Starého Plzence a zpět.

• Divadelní festival U řeky v pivovaru, sobota 15. června
S dětmi můžete navštívit již 5. ročník divadelního festivalu „U řeky v pivovaru“, který se koná v salonku Secese uprostřed areálu Plzeňského Prazdroje. Na programu je od 16:30 pohádka pro děti Mach a Šebestová a poté představení České nebe. Večer se pak můžete těšit na komedii Grönholmova metoda. Vstupné stojí 50 Kč a platí na všechna představení.

• Vinná stezka u Boleváku, sobota 15. června
O víkendu jistě potěší milovníky vína dvoukilometrová vinná stezka podél Velkého boleveckého rybníka na severním okraji Plzně, kde budou moci ochutnat až 170 vzorků kvalitního vína především z Moravy. Akci zakončí večerní koncert skupiny Argema v areálu Autocampu Ostende. Vstupenky je možné koupit v předprodeji.

• Avatar Festival, pátek 14. – neděle 16. června 2019
Zajímavý non-stop program nabídne o víkendu v areálu DEPO2015 Avatar Festival. Organizátoři slibují, že festivalový program přinese vašemu životu nový rozměr. Připraveny jsou přednášky, koncerty i workshopy. V areálu depa můžete přespat pod hvězdami. Nebude chybět ani dobré jídlo a pití. Už v pátek se o hudební zážitek postarají Bára Poláková a kapela Zrní. Program festivalu nadchne všechny, kteří se nebojí budoucnosti a chtějí se sebou něco dělat.

• Kreativní dílny v Pivovarském muzeu, sobota 15. června
Už jen chvíli a dětem začnou vysněné letní prázdniny. Přijďte si s nimi vyrobit do Pivovarského muzea originální prázdninový deník, do kterého si budou moci zapisovat, kreslit a nalepovat památky ze všech prázdninových zážitků a dobrodružství. Do deníčku si můžete vlepit i vylisované květiny. Rukodělné dílny se konají od 10 do 15 hodin a vstupné je 50 Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

• Farmářské trhy, sobota 15. června
Po týdenní přestávce se na náměstí Republiky vrací farmářské trhy. Nebude chybět sezónní zelenina, jahody, křupavé pečivo, spousta sladkých dobrot, ani čerstvé maso a mléčné výrobky. Ať už mezi osmou ranní a polednem vyrazíte do prostoru mezi katedrálou a radnicí na nákup nebo snídani, užijete si příjemné sobotní dopoledne.