Cestou, necestou, polem, nepolem, pojedete s malotraktorem

BRNO, ZNOJMO – Přiznejte si, že jste jako dítě toužili projet se traktorem. Někdo si tento sen splnil třeba tím, že si na zahradu pořídil malotraktor. A ti, kteří si k zemědělství nepřičichli, mají v sobotu možnost si na chvíli sen splnit.

V sobotu 15. června proběhne v obci Tvořihráz v okresu Znojmo velká soutěžní a zábavná akce Traktoriáda. Návštěvníci se mohou těšit na den plný netradiční zábavy, aktivní účastníci pak na adrenalin při soutěžení v několika disciplínách a velmi atraktivní ceny. Generálním partnerem letošní traktoriády v Tvořihrázi je specialista na zahradu HECHT. Hlavní cena pro vylosovaného návštěvníka je zahradní traktor.

Zemědělský svaz České republiky se rozhodl v letošním roce uspořádat první ročník celorepublikových Dnů českého zemědělství formou dnů otevřených dveří v zemědělských podnicích napříč republikou. Smyslem a cílem akce „Zemědělství žije“ je veřejnosti představit zemědělství a tím přispět k jeho pozitivnímu vnímání, a to především jako zajímavého a moderního oboru a zároveň odbourat mýty, které o zemědělství kolují. Tyto dny otevřených dveří v zemědělských podnicích se uskuteční v sobotu 15. června pro veřejnost. Některé další dny otevřených dveří se vzhledem ke své tradici konají mimo tento termín, informace se dají nalézt na stránkách www.zemedelstvizije.cz

V družstvu BONAGRO, a.s. ve Šlapanicích u Brna přivítají v sobotu návštěvníky od 10 do 15 hodin. Mají připraveny komentované prohlídky stájí a bioplynové stanice, předvádění zemědělské techniky, svezení traktorem. Kdo si netroufne na traktor, může se projet koňským kočárem. Pro děti jsou připraveny soutěže, jízda zručnosti na šlapacích traktorech, malování na obličej a výtvarný koutek.