Buďte na sebe při koupání opatrní! V Brně zachraňovali už tři tonoucí

BRNO – Koupání je v nynějších horkých dnech příjemným osvěžením, ale je nutné dodržovat pravidla bezpečného pobytu u vody. Každý rok varuje Záchranná zdravotní služba před nebezpečím tonutí. Opět se ale potvrdila smutná statistika a narůstají zásahy u tonoucích. Buďte na sebe opatrní.

Tento příběh měl na začátku zábavu mladých lidi, která se zvrhla v boj o život. V pátek se v Brně Líšni topil mladý muž. Z vody jej vytáhli svědci události a zavolali linku 155. Mladík byl v bezvědomí a nedýchal. Naštěstí byli na místě i policisté v civilu, kteří mu poskytovali velice kvalitní resuscitaci. Po příjezdu  hasičů byl do akce zapojen i automatický defibrilátor. „Díky okamžité pomoci a následně péči týmů záchranné služby se podařilo u mladíka obnovit oběh a odvést jej do nemocnice k další péči,“ informovala mluvčí ZZS JMK Barbora Truksová.

I v sobotu bohužel jedna žena přecenila své schopnosti a topila se v poledne na přehradě v Bystrci. Po vytažení z vody byla v bezvědomí a nedýchala.  Bylo nutné ihned provádět resuscitaci. Na místě byl náhodou lékař, který ihned začal resuscitovat. Po pár minutách se mu podařilo obnovit oběh a žena se začala probírat k vědomí. Na místě zasahoval tým letecké záchranné služby, vodní záchranná služba a hasiči. „Po nutném zajištění a ošetření byla paní transportovaná do nemocnice v Brně. Tým letecké záchranné služby později pomáhal u resuscitace dítěte, bohužel také po tonutí. Berte prosím varování vážně a dodržujte bezpečný pobyt u vody,“ vybízí mluvčí Truksová.