Přetočil auto několikrát přes střechu, pil prý až po nehodě

TACHOVSKO – Do jisté míry jako kaskadér a eskamotér se může jevit jednašedesátiletý muž, který seděl za volantem auta značky Ford Fiesta. V něm převážel několik nezajištěných dřevěných prken a ta mu měla již brzy zkomplikovat už tak nepříjemnou událost, která se mu přihodila mezi obcemi Tisová a Staré Sedliště.

Na tomto úseku ho údajně předjíždělo neznámé osobní auto, kterého se lekl, strhl řízení vpravo a vyjel ze silnice, kde narazil čelně do nájezdu na pole. Ford se několikrát přetočil přes střechu a havaroval. Následkem tohoto krkolomného karambolu ho nezajištěná prkna poranila.

Po nehodě se pak prý vypravil do místa svého bydliště, kde dle svého tvrzení vypil několik piv a panáků tvrdého alkoholu. Potom se vrátil zpátky k dopravní nehodě, kam přijela následně i hlídka policistů, která s řidičem provedla dechovou zkoušku. Přístroj naměřil 1,67 a 1,82 promile alkoholu. „Přivolaná záchranná služba zraněného muže ošetřila a z místa převezla do nemocnice na další vyšetření. Vzniklou škodu policisté odhadli na 30 000 korun. Nehodou se i nadále zabývají a čekají na výsledky lékařského vyšetření a provedeného odběru krve,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Zdroj: PČR