V létě i muži umějí vařit

Léto je období, kdy se všichni snažíme trávit co nejvíce času venku, v přírodě s přáteli a k tomu obvykle patří i nějaké dobroty. Ať už jsou to zahradní párty, posezení s přáteli v hospůdce u grilu nebo na hřišti po fotbalovém zápasu s makrelou na tyčce – téměř každé setkání bývá spojeno s grilovaným jídlem a studeným pivem.

Zřejmě to mají muži v genech po našich prapředcích, kteří po lovu seděli před jeskyní u ohně, popíjeli zkvašené nápoje, vedli řeči a na klacku měli napíchnutý kus mamutího masa z mamuta. Všimněte si i dnes – pokud se muži potkají u ohně, stojí s pěnivým nápojem v ruce a vedou řeči. A najednou i ten, který si doma sám neuvaří ani čaj, dostane chuť něco připravit na ohni.

Je grilování zdravé?

V posledních letech zažívá grilování velký rozmach a denně jsme bombardováni letáky s různými druhy grilů, vybranými pochoutkami, které se dají na ohni připravit a ujišťováním, že grilování zdraví neškodí. Pokud si pohlídáte suroviny a postup přípravy, grilování vám v žádném případě zdravý životní styl nenabourá. Nic se nemá přehánět a pokud připojíte ke grilovanému masu i zeleninu, je výbornou přílohou nebo i samotným jídlem. Grilovat se dají nejen papriky, rajčata, cukety, ale zkuste třeba i kukuřičné klasy nebo plátky dýně či avokádo. Fantazii se meze nekladou a pokud zeleninu ochutíte oblíbenými bylinkami, můžete vytvořit vlastní specialitu.

Ve zdravém jídelníčku by na gril mělo přijít jen libové maso nebo ryba. I když je tuk nosičem chuti, raději z vepřového masa tučnější části odkrojte. Tuk, který kape na žhavé uhlíky, totiž může při hoření uvolňovat rakovinotvorné látky a ty se pak dostávají do těla nejen samotným pokrmem, ale i vdechovaným kouřem. Vyhnout byste se měli i marinádám z obchodu – ty obvykle obsahují hodně soli a zvýrazňovače chuti. Připravte si vlastní směs z kvalitního oleje a oblíbeného koření a bylinek.

Gril musí být hlavně čistý

Tak jako doma umyjete po vaření nádobí, stejně tak se musíte chovat ke svému grilu. Nejlepší je umýt ho, nebo pořádně vydrbat mřížku ocelovým kartáčem hned po použití, aby byl připravený pro další vaření. Pokud totiž na mřížce grilu zůstávají připečené kousky masa a marinád, ulpívají pak na nově připravovaném jídle. Nečistoty navíc odpadávají do ohniště a opět vzniká karcinogenní kouř.

Uhlí, plyn nebo elektrika?

Pokud preferujete pohodlí, rychlost přípravy a snadnou údržbu, určitě se vyplatí používat kontaktní elektrický gril. Přesné nastavení teploty, žádný kouř a grilovací desky po skončení pečení umyje myčka nádobí. Pokud ale chcete „postávat a vést řeči u ohně“ nabízí se gril plynový nebo na dřevěné uhlí. Výhoda plynového je v jeho snadné obsluze a regulaci teploty– stačí otočit knoflíkem a za pár minut můžete dávat na maso nad oheň. Nic se ale nevyrovná chuti pokrmu grilovaného na dřevěném uhlí. Pokud se naučíte správně rozžhavit uhlí a poté ho rozprostřít v topeništi, může být jakékoli obyčejné jídlo dokonalým kulinářským zážitkem.

 

RECEPT: Nejlepší hamburger na světě

Klasický americký hamburger pochází původně z Německa a poprvé se o něm jako o jídle psalo v Oxfordském slovníku před 130 lety. Kdo a jak poprvé připravil mleté maso v housce, není jasné. Jeho obliba je ale celosvětová a letos ho už připravili i z uměle vypěstovaného masa. Na dobrý hamburger si můžete zajít do restaurace, doma udělaný je ale ten nejlepší na světě. Zkuste náš recept, zatím chutnal všem!

800 gr. mletého masa – hovězí/vepřové v poměru 70:30

½ hrnku tvrdého sýra nakrájeného na velmi malé kostičky

1 lžíce sójové omáčky

1 lžíce worcesterové omáčky

1 vejce

1 lžička sušeného drceného česneku, sušené petrželky, bazalky, oregana

½ lžičky drceného rozmarýnu

sůl, pepř

Ve velké míse všechno rukou zpracujte dohromady a vytvarujte 8–10 koulí, které před grilováním splácnete a vytvoříte placky. Opékejte cca 3–5 minut z každé strany podle tloušťky masa. Na housku dejte barbecue omáčku, list salátu, maso s plátkem čedaru, smaženou slaninu a cibulku, rajče a okurku, na to lžíci majonézy nebo kečupu. Hodně otevřete ústa a zakousněte se. S tím, že vám poteče po bradě čerstvá rajčatová šťáva, se počítá… Dobrou chuť!