Bouřka rozdělila čapí rodinku. Podaří se zachránit mláďata?

ŠUMPERSKO – Silné bouřky a kroupy netrápí jen lidi, ale i zvířata. Smutný osud má čapí rodinka, sídlící v areálu firmy ve Starém Městě na Šumpersku, kterou v sobotu 15. června rozdělila bouřka.

Popadané větve uvěznily dvě ze tří mláďat, jejich matka řádění živlu nepřežila. „Po konzultacích s ornitology jsme se rozhodli do hnízda zasáhnout. Ornitolog vypletl dvě vysílená mláďata z větví a spustil je z komína. Třetí čápě, které bylo v dobrém stavu na hnízdě ponechal,“ uvádí se na facebookovém profilu společnosti Probio.

Dvě mláďata byla předána do záchranné stanice v Rudě nad Moravou, kde by se měla zotavovat. Pokud budou v pořádku, zkusí je ornitologové vložit do některého z hnízd v okolí, aby se naučila vše, co je pro jejich život ve volné přírodě potřeba.

Firma, v níž čápi každoročně vyvádějí mladé, se rozhodla, že malá čápata v záchranné stanici finančně podpoří. Pokud chcete pomoci i vy je možné poslat přes ČSO svůj příspěvek na stravu i příbytek pro čápy přes jejich portál darujme.cz/projekt/1201951