Lup nevyšel. Zloděj se musel schovávat pod vodou

Foto: roegger z Pixabay

ŠUMPERSKO – Skoro jako vodník se schovával pod hladinou vody pachatel, který se vloudil do rodinného domu na Šumpersku. Chtěl využít toho, že je rodina na zahradě, jenže lup mu nevyšel. Navíc se bude muset zodpovídat před zákonem.

Zatímco majitelé měli v pátek večer v Novém Malíně rodinnou oslavu na zahradě, chtěl si osmadvacetiletý mladík přilepšit inventářem z domu. I když už bylo po 23. hodině paní domácí zaregistrovala neobvyklý pohyb. „Požádala manžela, aby se šel podívat, zda děti, které předtím uložili ke spaní, něco nepotřebují. Po příchodu domů majitel uslyšel šramot, který se neozýval z obytné části domu, ale ze sklepa,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Společně s dalšími členy rodiny se proto vydali do sklepa a nestačili se divit. Ve sklepě v metr a půl hluboké jímce s vodou se pod hladinou skrýval neznámý muž.

Následující scény připomínají grotesku, kdy se mokrý zloděj snažil prchnout. Vše bude mít však vážnější dohru. Policie mladíka, který se na cestu vydatně posilnil, obvinila z porušování domovní svobody. Za ten u hrozí až tříletý trest.