Pozor na zloděje mobilních telefonů!

NÁCHODSKO – Léto tomu samo nahrává! Kraťasy bez kapes, batohy a kabelky bez dohledu u rybníka či na koupališti. Policie pátrá po ukradených nebo ztracených telefonech. Na co si dávat pozor? Nejvíce se to stává teenagerům.

V Jaroměři v plaveckém bazénu strážníci vyšetřovali krádež drahého mobilu, který chlapec lehkovážně ponechal v otevřeném batohu v prostoru pánských šaten. Jinému jeho vrstevníkovi, který jel autobusem z České Skalice, zase vypadl telefon z mělké kapsy na sedačku. Mobil však nikdo z cestujících neodevzdal. Obdobně na tom byl i majitel telefonu, který ho ztratil během chůze po pěší zóně směrem k jaroměřskému letišti. „V souvislosti s těmito případy policisté apelují na občany, aby byli na své věci opatrní a dobře si je zabezpečili proti ztrátě či případnému odcizení. Například uložením do bezpečné uzavíratelné kapsy či příruční brašny nebo kabelky. Rozhodně se též vyplatí mít přístroj zabezpečený proti zneužití heslem nebo otiskem prstu,“ uvádí policejní tisková mluvčí Eva Prachařová.

Vzhledem k tomu, že cena mobilních telefonů je mnohdy i okolo 10 tisíc korun, tak je jeho krádež označena za trestný čin. Pachateli v případě odcizení mobilu mohou hrozit až dva roky za mřížemi, v případě zatajení nálezu pak o rok méně.