Aktualizujeme: Kriminalisté mají nové informace k odchytu šelmy

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JINDŘICHOHRADECKO – Jak už jsme vás informovali o víkendu (zde), na Jindřichohradecku se pohybuje již několik týdnů puma. Policisté dnes přinesli další informace o jejím výskytu a přípravách na odchyt.

Americká puma byla o víkendu spatřena u obce Deštná ve směru na Mostečný a dále u obce Rosička. „Není samozřejmě vyloučeno, že se může pohybovat i na druhé straně hranice či své teritorium rozšířit,“ konstatovala policejní mluvčí Hana Millerová.

Kriminalisté se nyní radí s odborníky ze zoologických zahrad o tom, jak nejlépe a nejefektivněji postupovat, aby byla puma americká ve volné přírodě odchycena, případně odborníky uspána a převezena k dalšímu chovu. „Opatřili si odchytové zařízení a potřebují pomoc široké veřejnosti a také veřejnosti myslivecké,“ dodává policejní mluvčí.

Ke správnému umístění odchytové je klece je nutné získat co nejvíce informací k pohybu či opakovanému výskytu této šelmy. „Důležité je, aby občané ihned o výskytu šelmy informovali policisty. Dbejte však také na vlastní bezpečnost,“ apeluje Millerová. Velmi pravděpodobné je, že puma si ve volné přírodě teprve své teritorium hledá.

„Stále platí žádost policistů o záznamy z fotopastí, kamer z objektů či místa nalezených otisků tlap nebo kadáverů pumou ulovené zvěře. Případné stopy budou kriminalisté přímo na místě zajišťovat. Veškeré informace o aktuálním výskytu pumy americké volejte na tísňovou linku policie 158,“ žádá policejní mluvčí.