Zajeďte si v sobotu do Prahy zdarma

Zdroj: Valdstejn palace garden, autor Vaclav Groulík, licence CC BY-SA 3.0

PLZEŇ – V sobotu 22. června bude patřit Valdštejnská zahrada Senátu Parlamentu České republiky prezentaci města Plzně. Uskuteční se v ní Den Plzně v Senátu. Zájemci mohou zdarma na akci využít autobus z Plzně do Prahy.

Ten zastaví na Klárově – 5 minut pěšky od Valdštejnské zahrady. Odjezd z Plzně je naplánovaný na 8:30 hodin z parkoviště radnice Úřadu městského obvodu Plzeň 2 Slovany, setkání účastníků je již v 8:15 hodin. Z Prahy bude autobus odjíždět v 19 hodin z Klárova, poblíž stanice metra Malostranská.

Předpokládaný příjezd do Plzně je ve 21:30 hodin na parkoviště k radnici na Slovanech. Zájemci se musí nahlásit na email svatkovakr@plzen.eu nejpozději do 12 hodin v pátek 21. června. Počet míst je omezený, žádosti budou řešeny dle pořadí, ve kterém budou přijaty.

Program zahájí vernisáž výstavy ke sto letům působení Plzeňské filharmonie v 10:30 hodin, v 11 a 15 hodin se představí Komorní orchestr Plzeňské filharmonie, od 13 hodin je připraveno představení pro děti se soutěží a v 17 hodin odehraje Plzeňská filharmonie slavnostní koncert ke sto letům vzniku Plzeňské filharmonie.

V rámci programu se představí také bednáři Plzeňského Prazdroje a bude též probíhat prezentace regionálních potravin Plzeňského kraje. Plzeňský den v Senátu (předtím Plzeňské dny v Senátu) organizuje město Plzeň od roku 2005. Za tu dobu se stal tradiční akcí, která se těší zájmu Pražanů a především turistů.