Dva nebezpeční muži přepadli čerpačku v Náměšti

Ilustrační foto

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU – Závažný případ začal pro policii ve středu 19. června po půl čtvrté ráno. V ten čas totiž dva neznámí muži se zbraní v ruce vykradli čerpací stanici v Náměšti a z místa utekli. Dlouho ale jejich útěk netrval, policisté nebezpečné zloděje velmi brzy vypátrali, zadrželi a oba si už „užívají“ vazby. Hrozí jim až deset let za mřížemi.

„Pachatelé přistoupili k obsluze, přičemž jeden z nich držel namířenou střelnou zbraň, a požadovali vydání peněz. Překvapená obsluha čerpací stanice jim vydala finanční hotovost v řádu několika tisíc korun. Pachatelé peníze vzali, při odchodu ještě odcizili lahev alkoholu a z místa utekli,“ popsala sled událostí policejní mluvčí Jan Kroutilová.

Policisté po oznámení o přepadení okamžitě vyjeli na místo a během velmi krátké doby se jim podezřelé podařilo vypátrat. Ukrývali se totiž nedaleko benzínky. „Policisté oba muže zadrželi a ti skončili s pouty na rukou. Jeden z nich měl u sebe zbraň, kterou policisté zajistili. Zadržení muži byli pod vlivem alkoholu, oba měli přes dvě promile alkoholu,“ doplnila Jana Kroutilová s tím, že se prvnímu zloději je jednatřicet let a jde o cizince, druhý je o tři roky mladší.

Při prověřování třebíčští kriminalisté zjistili, že použitá zbraň byla pouhou maketou. To však nemění nic na tom, že oba muži čelí obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupeže spáchaného ve spolupachatelství. Oba už přitom byli v minulosti soudně trestaní.

Na základě rozhodnutí soudu skončili oba ve vazební věznici a případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ upřesnil vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček.