Přijďte se brodit na Havlíčkobrodské Brodění 2019

Pruhování organizátoři Brodění - zleva Jirka Srb, Jirka Jedlička, Vítek Vodrážka.

HAVLÍČKŮV BROD – Neformální Sdružení přátel Brodění organizuje již 2. ročník Havlíčkobrodského Brodění v řece Sázavě, který se uskuteční v sobotu 29. června od 13.30 hodin pod jezem, pod novostavbou Krajské knihovny v Havlíčkově Brodě. Zábavné odpoledne je určeno všem Broďákům i přespolním a zejména rodinám s dětmi.

Kromě vlastního brodění si můžete vyzkoušet plavbu na lodích, nafukovacích člunech a prototypu vodních lyží na vlastní pohon. Děti se vyřádí na skákacím hradě, trampolíně, maxipískovišti a každý si bude moci zkusit jít přes řeku po napnuté slack line. Ukázky parkouru předvede Havlíčkobrodský spolek Leap Parkour. Chybět nebude ani občerstvení a na závěr koncert pelhřimovské skupiny Blackhorn de Gen.

Každý návštěvník, který přebrodí, nejlépe v modrobíle pruhovaných plavkách, obdrží certifikát o přebrodění, pro děti jsou připraveny i drobné odměny.
„Chceme se pobavit a přebrodit Sázavu, protože žijeme ve městě, které se už několik staletí jmenuje Brod, podle místa kde poutníci a karavany od nepaměti přecházeli řeku. A co bychom to byli za Broďáky, kdybychom alespoň jednou ročně nepřebrodili,“ vysvětluje na závěr jeden z organizátorů akce Jiří Jedlička.