Prázdninová změna jízdních řádů nastane už tuto sobotu

ZLÍN – Se začátkem letních prázdnin dojde i letos ke komplexní změně jízdních řádů MHD. Trolejbusy a autobusy DSZO vyjedou letos poprvé v prázdninovém režimu již v sobotu 29. června. Cestující by se měli proto ujistit, zda se plánovaná změna nedotkne jejich spojů. „V porovnání se současným jízdním řádem k žádným zásadním změnám nedochází. V odjezdech spojů nastanou jen drobnější změny. Reagujeme na výsledky našich průzkumů i na některé připomínky cestujících. Linkové vedení zůstává stejné,“ řekl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Již měsíc má za sebou dopravní společnost zásadní novinku, kdy byl od prvního června zaveden zcela nový způsob dopravní obslužnosti v oblasti Kostelce, Štípy a Velíkové. Na linkách 55 a 70 budou platit nadále výlukové jízdní řády, které byly vytvořeny v souvislosti s uzavřením nadjezdu mezi centrem města a čtvrtí Bahňák a stanovením objízdné trasy kolem Štěrkoviště. Na linkách 2, 6, 55 a 70 dojde k další změně jízdních řádů po ukončení výluky v Otrokovicích, což se předpokládá koncem září nebo v říjnu. Na linkách 4, 5, 35, 36, 44 a 46 bude ještě docházet ke změnám podle poznatků z dosavadního zkušebního provozu.

Od soboty dojde také ke změně názvu zastávky Dům umění na Památník T. Bati. Tuto zastávku obsluhuje jen několik spojů linky 53 v pracovních dnech. Podrobné změny v jízdních řádech najdete na webových stránkách DSZO.