Alkohol za řídítky ani za volantem nesvědčí

Ilustrační foto

JIHLAVA, NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Dvě nehody zaviněné alkoholem řešili v úterý 2. července policisté na Vysočině. V prvním případě havaroval v ulici Znojemská v Jihlavě pětapadesátiletý řidič, který nadýchal tři promile, druhou nehodu šetřili policisté v Novém Města na Moravě. Tady své kolo nezvládl osmapadesátiletý cyklista, který skončil zraněný ve stavebním výkopu.

Řidič Golfu se před 21.00 hodinou večerní nevěnoval řízení a pravou přední částí auta narazil do mrazicího boxu a potom do okapového svodu u vchodu do čerpací stanice v ulici Znojemská v Jihlavě. „Při nehodě nedošlo ke zranění osob, vznikla hmotná škoda ve výši 37 tisíc korun,“ informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že dechová zkouška u řidiče prokázala 2,93 a později dokonce 3,05 promile alkoholu v dechu. Šofér tak skončil na záchytce a policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

O poznání hůře dopadl osmapadesátiletý cyklista, který projížděl ulicí Žďárská ve směru k ulici U Kazmírova rybníka. Při klesání jízdu nezvládl, vyjel mimo silnici a spadl do stavebního výkopu. Lehce se zranil a zdravotníci ho převezli do novoměstské nemocnice. Dechová zkouška odhalila 2,36 promile. Navíc policisté zjistili, že cyklista porušil zákaz vjezdu do prostoru staveniště.