Zraněného motorkáře dopravil vrtulník do nemocnice, tam však zraněním podlehl

BRNO-VENKOV, BŘECLAV – Ve středu zasahovali hasiči u jedenácti dopravních nehod, při kterých se zranilo devět osob. V pěti případech havarovali a zároveň se zranili řidiči motocyklů. Nejzávažnější nehoda se stala ráno na silnici číslo 42510 poblíž obce Sobotovice, kde se střetla motorka a kamion.

Pětapadesátiletý motorkář vjel ze zatím nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetnul s plně naloženým kamiónem jedoucím ve směru do Brna. Řidič kamionu i přes snahu zabránit střetu nedokázal havárii odvrátit. Zasahující hasiči spolupracovali se záchrannou službou při resuscitaci motorkáře. Jednotky dále zabezpečily havarovaný kamion a motocykl proti požáru a uklidily komunikaci od uniklých provozních náplní. „Motorkáře převezli záchranáři letecky v kritickém stavu do nemocnice. Zraněný motorkář i přes snahu záchranářů v nemocnici zemřel. V průběhu vyšetřování byla komunikace neprůjezdná. Místo havárie bylo možné objíždět po přilehlých komunikacích. K dopravním komplikacím nedocházelo,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

K nehodě dvou motocyklů vyjížděly dvě jednotky hasičů krátce po sedmnácté hodině do Velkých Bílovic. „V době příjezdu dobrovolných hasičů z Podivína se na místě nacházela jedna zraněná osoba, které ihned poskytli první pomoc a následně ji předali do péče záchranné služby. Zasahující dále asistovali při transportu zraněného do sanitky a řídili dopravu v místě nehody,“ popsal zásah mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.