Světelská Galerie Na Půdě vás zve na hravou výstavu PAT a MAT

Pat a Mat ve světelské Galerii Na Půdě. Přijďte se podívat i vy.

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU – … a je to! Od středy 3. července se můžete přijít podívat na hravou výstavu PAT a MAT do Galerie Na Půdě ve Světlé nad Sázavou. Mají tady pro vás připravené různé úkoly a hry. Budete se také moci podívat na celý film Pat a Mat ve filmu, a nebo na to, jak takový film vůbec vzniká.

Interaktivní výstava vás zavede do světa dvou pověstně nešikovných kutilů známých také jako PAT a MAT, pro které není žádná komplikace překážkou a své kutění si umí patřičně užít. Těšit se můžete na animační dílnu s PRAXINOSKOPEM, originální scény a loutky z oblíbeného večerníčku, nebo na hernu a fotokoutek „na návštěvě u Pata a Mata“. Seznámíte se s historií natáčení večerníčkového seriálu i s dějinami animace jako takové.

Malé děti určitě zaujmou molitanové kostky, ze kterých budou moci skládat veselé obrázky s Patem a Matem, starší děti budou moci zúročit své nabyté znalosti z výstavy při luštění křížovky. Všichni dohromady ale určitě ocení možnost navštívit komorní kino, které bude pro návštěvníky výstavy promítat film PAT a MAT i film o tom, jak se takový film natáčí.

Dospělí zaplatí 80 korun za vstup, děti půlku. Otevřeno tady mají denně kromě pondělí, v pracovních dnech od 9.00 do 17.00 hodin, o víkendech a svátcích od 13.00 do 17.00 hodin.