Někdejším klášterním areálem vás provede nová prohlídková trasa

K nové prohlídce MKS Třebíč vydalo i novou tiskovinu. K dostání je na všech "íčkách" v Třebíči. Foto: MKS Třebíč.

TŘEBÍČ – Zajímá vás historie a rádi o prázdninách navštěvuje naše české krásy? Turistické informační centrum Bazilika v Třebíči má pro vás novinku v podobě nové prohlídkové trasy.

„Její vytvoření souvisí s rozšířením území UNESCO památky baziliky sv. Prokopa na celé území bývalého benediktinského kláštera, což se událo v roce 2018,“ přibližuje Václav Prchal z Městského kulturního střediska Třebíč a připomíná, že samotná bazilika byla zapsána už v roce 2003, společně se židovskou čtvrtí a hřbitovem.

Nová trasa seznamuje zájemce s historií opatství, bazilikou, jednotlivými budovami kláštera a životem benediktinských mnichů. Řeč přijde i na opevnění kláštera a v letních parních dnech pro změnu oceníte návštěvu někdejší zámecké ledovny. Prohlídka končí na vnitřním nádvoří dnešního zámku, původním rajském dvoře kláštera.

S opatstvím seznamuje také nově vydaná brožura s názvem Příběh benediktinského opatství. Bazilika sv. Prokopa, Zámecký areál. Obsahuje stručnou historii opatství a benediktinů a nabízí přehled všech prohlídkových okruhů v dnešním zámeckém areálu. Získáte ji ve všech informačních centrech v Třebíči.

„Na novou prohlídkovou trasu je nutné se předem telefonicky objednat na čísle: 568 610 022 nebo 777 746 982 při minimálním počtu pět osob,“ uzavírá praktickými pokyny Václav Prchal.