Chytrý majitel nastražil past na zloděje sena, ti se chytili

Ilustrační fotografie, zdroj: Policie ČR, Autor: Flominator – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=737968

TACHOVSKO – Nic neponechal náhodě, a tak poté, co louku mezi obcemi Láz a Kladruby řádně posekal, rozhodl se její majitel balíky slámy řádně zabezpečit. Že to byl počin velmi moudrý, se mělo ukázat hned záhy.

Zjistil, že mu hezkých pár balíků zmizelo, a tak vše nahlásil policii. Té však práci výrazně sám ulehčil, protože do balíků předtím prozíravě vložil  lokalizační zařízení před případnou krádeží , a tak policisté šli najisto. Zjistili, že se balíky nachází ve dvou okolních vesnicích.

Čtyři balíky v celkové hodnotě čtyři tisíce korun odcizil jednatřicetiletý muž, zbylé čtyři v té stejné hodnotě si osvojila následující den pětačtyřicetiletá žena. „Jednání obou pachatelů, kteří seno chtěli, dle svého vyjádření, použít pro vlastní potřebu, policisté kvalifikovali jako přestupek proti majetku a každému z nich uložili příkazy na místě. Balíky sena vrátili nepoškozené zpět jejich rafinovanému majiteli,“ konstatovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.