Děti ve Vsetíně se dočkají opraveného dopravního hřiště. Přibude i železniční přejezd

VSETÍN – Dětské dopravní hřiště v areálu ZŠ na Trávníkách čekají v příštím roce generální opravy. Prostor využívají v rámci dopravní výchovy žáci všech základních škol ze Vsetína i okolních obcí. „Výchova dětí na dopravním hřišti slouží ke zvyšování jejich bezpečí v reálném provozu na komunikacích. Investici do této opravy proto považuji za velmi důležitou a potřebnou,“ uvedl místostarosta pro oblast školství Tomáš Pifka.

Rekonstrukce se dotkne poškozeného asfaltového povrchu i dlažby chodníků. „Dále obnovíme vodorovné a svislé dopravní značení, aby odpovídalo současné legislativě. Výměny se dočká i světelná signalizaci včetně kabeláže s chráničkami sloupů. Nově instalujeme simulovaný zabezpečený železniční přejezd bez závor, a to včetně kolejí,“ přiblížil ředitel ZŠ Trávníky Libor Slováček. Na hřišti přibudou i dopravní prvky pro nevidomé, především tedy signální a varovné pásy na chodníku a vodicí pásy na přechodu pro chodce.

Hřiště sloužící k výuce bude upraveno tak, aby jej žáci mohli nadále využívat i k odpočinku. „Chceme areál dovybavit lavičkami a odpadkovými koši, neboť tam chodí odpočívat i děti ze školního klubu a družiny,“ doplnil ředitel Slováček.

Oprava se uskuteční příští rok o letních prázdninách, příprava investice ale probíhá již nyní. Celkové náklady v hodnotě 1,9 milionu korun uhradí z poloviny dotace Zlínského kraje, druhou pak poskytne ze svého rozpočtu město, které je zřizovatelem školy.