Divoké prase na Domažlicku zkomplikovalo život dvěma řidičům

Zdroj: Policie ČR

DOMAŽLICKO – Do náhlé nepříjemné dopravní situace, která mu připravila hodně horké chvíle, se v časných ranních hodinách dostal osmapadesátiletý řidič osobního auta Mitsubishi, když jel po silnici od obce Březí směrem na Draženov.

Tomu nečekaně vběhlo do cesty divoké prase a už nestačil zabránit střetu. Po nárazu se zvířetem vjel do protisměru, kde naneštěstí právě přijížděl osobák značky Kia, který řídil osmačtyřicetiletý muž. V tomto okamžiku už byli oba řidiči bezmocní a obě auta se srazila. Mitsubishi bylo odraženo do pravého silničního příkopu, kde skončilo na střeše a Kia havarovalo v levém silničním příkopu.

Požití alkoholických nápojů před jízdou u obou řidičů přivolaní policisté vyloučili dechovými zkouškami. „Škoda na osobním autě Mitsubishi byla vyčíslena na třicet tisíc a na Kia na sedmdesát tisíc korun. Na místo dopravní nehody povolán myslivec, který si uhynulého divočáka převzal. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích,“ konstatovala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zdroj: Policie ČR