KoresponDance roztančí Žďár i za nepříznivého počasí

KoresponDance pravidelně v červenci roztančí Žďár nad Sázavou. Letos přijedou tanečníci až z daleké Srí Lanky. Foto: archiv KoresponDance

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Máte rádi tanec a pohybové divadlo? Pak si nenechte ujít KoresponDance. Už dnes, v pátek 12. července otevírá žďárský zámek své dveře mezinárodnímu open-air festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu. Z důvodu nepříznivé předpovědi počasí se ale část programu přesouvá ze zámku na zimní stadion, kde organizátoři postaví hned dvě jeviště.

O víkendu od 12. do 14. července se tak zaplní nejen prostory barokního zámku ve Žďáru nad Sázavou, ale i místního zimního stadionu. Doprovodný program, tedy především různé workshopy pro děti a pro dospělé, experimentální taneční battle a světová premiéra představení Magic Show proběhnou ve vnitřních prostorách zámku, odpoledne se pak přesunete na dvacet minut vzdálený zimní stadion, kde uvidíte kompletní program představení.

I za deště tak budete moci zhlédnout umělce z České republiky, Ameriky, Francie, Velké Británie nebo třeba z daleké Ghany a Srí Lanky. Žďárský zimní stadion bude žít několika novocirkusovými a tanečními představeními, bude tady zajištěno občerstvení i doprava ze Zámku. Všechny další služby budou změnám programu přizpůsobené.

Nenechte si ujít jedinečné umělecké zážitky ze současného tance, nového cirkusu a pohybového divadla, festival KoresponDance je vhodný pro celou rodinu. Více informací i aktualizovaný program najdete na www.korespondance.cz.