AKTUALIZACE Tragická srážka dodávky s vlakem na Rakovnicku

Další tragická nehoda na nechráněném přejezdu. Foto: HZS

RAKOVNICKO – V sobotu 13. 7. po patnácté hodině došlo na nechráněném železničním přejezdu u obce Příčina  ke srážce dodávky s vlakem. Podle posledních zpráv řidič vozidla pravděpodobně nerespektoval výstražné znamení.

Smrt na kolejích

V dodávce cestovalo pět osob, čtyři dospělí a jedno dítě. Havarovaný vlak  sjel po srážce z asi třímetrového náspu a skončil napříč přes koleje, zpět ho dostal v neděli po třetí hodině ranní speciální jeřáb pomocí několika lan. Tragickou nehodu nyní prošetřuje také Drážní inspekce.

Tragická bilance

Při nehodě zemřela žena cestující v autě, přes veškerou snahu záchranářů mnohačetným těžkým zraněním podlehla. Dalších sedm lidí se zranilo, z toho dva těžce. Jeden z nich leží stabilizovaný v plzeňské nemocnici, druhý těžce zraněný byl po nehodě převezen do střešovické nemocnice – o jeho stavu nejsou informace. Středně těžce se dále zranily jedna žena a dítě,  tři lidé měli lehčí zranění. Řidič dodávky vyvázl s lehkým zraněním a strojvedoucí vlaku bez zranění. Zkoušky na alkohol byly u obou negativní.

Škoda přes pět milionů

Na vlaku při nehodě vznikla škoda pět milionů, na dodávce 150 000 korun, na trati je škoda vyčíslená na 10 000 korun. Provoz na železniční trati mezi Lubnou a Zavidovem na Rakovnicku byl nakonec obnoven až dnes po páté hodině ranní.