Téměř dvanáct hodin likvidovalo osm jednotek požár ocelové kolny

Požár zachvátil ocelovou kolnu v Rudolecké ulici v obci Slavonice na Jindřichohradecku (zdroj HZS Jihočeského kraje)

JINDŘICHOHRADECKO – Začátek týdne na Jindřichohradecku nezačal dobře pro majitele ocelokolny. Tu totiž v nočních hodinách zachvátil požár a osm jednotek hasičů jej likvidovalo téměř dvanáct hodin.

K požáru došlo v noci na pondělí 15. července 2019 v jednu hodinu třicet pět minut v Rudolecké ulici v obci Slavonice. „Průzkum na místě požáru ukázal, že požár zasáhnul ocelovou kolnu o půdorysu 15 x 15 metrů, která byla plná uskladněných balíků sena,“ popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Vzhledem k tomu, že bylo na místo povoláno osm hasičských jednotek, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. „Dlouhých devět hodin pak hasičům zabralo dohašování, během kterého jednotky musely rozebrat konstrukce kůlny a vyvézt zasažené balíky,“ konstatovala Matějů. Velitel zásahu pak nahlásil úplnou likvidaci požáru ve třičtvrtě na jednu.

„Podle vyšetřovatele hasičského záchranného sboru činí výše vzniklé škody 750 000 korun. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření,“ dodala mluvčí jihočeských hasičů.