Proč dva muži napadli učitele?

HRADEC KRÁLOVÉ – Každý rodič chce, aby se jeho dítěti ve škole dobře dařilo. Ale poprat se kvůli tomu s učitelem? Šlo o špatný prospěch syna, nebo o jeho nevhodné chování? Dva výtržníci nezůstali jen u výhružek.

Než se v červnu uzavíraly známky, vzal si s sebou jeden čtyřicátník o dvacet let staršího muže a vydali se do střední školy v Hradci Králové. Vyhledali spolu učitele, který měl synovi mladšího z nich udělit na vysvědčení pětku a tím ho nechat propadnout. Otec byl se situací značně nespokojený a snažil se všemožnými způsoby pro syna vynutit lepší známku. „Oba muži napadli učitele nejdříve slovně a pak otec studenta i fyzicky, kdy ho několikrát udeřil. Z kabinetu pak s pohrůžkou těžké újmy, pokud nebude mít syn čtyřku, společně odešli,“ popisuje situaci tisková mluvčí Iva Kormošová.

Napadený pedagog naštěstí neskončil v nemocnici, nedošlo k těžkému zranění. Na oba muže bylo podáno trestní oznámení, ti však vinu popírají. Stíháni jsou na svobodě a za vydírání a napadení jim hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi. „Za našich dob by táta vytáhl řemen a syn by dostal pořádně na zadek. A ne učitel. Otec by se měl dítěti věnovat, aby nepropadlo. A když se tak stane, nevinit z toho ty druhé,“ uvádí nejmenovaný kantor v důchodu z Hradce Králové.