Chcete originální momentku v jedinečných barokních kulisách?

Centrum hanácké metropole vyzdobili v barokním duchu. Foto: Blanka Martinovská

OLOMOUC – Nejen tvarůžky a fotka u orloje patří k zajímavostem hanácké metropole. Ta nyní žije barokem, vedle koncertů vznikají v prostranství před sloupem Nejsvětější Trojice květinové dekorace na motivy barokního bálu. Pro veřejnost to budou kulisy zajímavé mimo jiné tím, že nabízejí možnost pořídit si originální fotografie.

Kolem pěti set hrnkových květin zdobí figurální motivy, které připomínají siluety tančících ženských i mužských postav v barokních šatech. Některé z figurín poslouží i jako fotostěny k fotografování. „Snímek z Olomouce, který kombinuje krásy květin a barokního umění, může být určitě zajímavým suvenýrem,“ říká náměstkyně primátora Markéta Záleská, která zdůrazňuje význam květin. „Chtěli jsme, aby výrazným prvkem našich barokních oslav byly právě květiny, které k Olomouci jako městu květin patří. Ostatně i podle reakcí lidí na nedávno rozkvetlou Arionovu kašnu to byl dobrý krok.“ Veškeré květiny na tuto speciální výzdobu náměstí dodali výhradně olomoučtí pěstitelé.

Samotné barokní večery se odehrají v pátek a sobotu 26. a 27. července. Návštěvníky čekají nejrůznější představení, jako například méně známá tvář cirkusu, žongléři, šermířské vystoupení, koncert vítězky Superstar 2018 Terezy Maškové, audio-vizuální show se sloupem Nejsvětější Trojice v hlavní roli, ukázky a výuka barokních tanců nebo koncert Hanáckého kvarteta. Pro děti jsou připraveny dílničky či představení pantomimy s názvem Pierotova dobrodružství.

Program najdete zde baroko.olomouc.eu/barokolomouc.