Už jste viděli dokonalé koule? Možná jsou to sondy z hvězd!

Ilustrační obrázek

V nejrůznějších oblastech světa se již několikrát objevily perfektní kovové koule. Některé zanechaly dojem, jakoby spadly přímo z nebe. Některé jejich detaily dokonce podporovaly domněnku, že z našeho světa nepocházejí. Minimálně se zatím nepodařilo najít žádnou pozemskou továrnu, která by je vyráběla.

Koule co se sama koulí

Manželé Betzovi z Floridy počátkem 70. let koupili na ostrově Fort George Island asi 35 hektarů velký lesní pozemek. Poté, co tam v létě 1974 dlouhé dny zuřil požár, odjeli manželé se synem na ostrov, aby se podívali na vzniklé škody.

Pohled to byl smutný, a když kráčeli spálenou zemí, všiml si jejich syn, který tehdy studoval medicínu, zvláštního objektu. Ve spálené trávě ležela kovová koule, která odrážela světlo poledního slunce. Mladý muž ji navzdory její váze (asi 10 kilogramů) odnesl domů. Tam ji zamkl do kovové bedny. Když pak jednoho dne ladil kytaru, koule vibrovala v souladu se zvukem strun. Celá rodina pak s koulí začala experimentovat. Poté informovali reportéra Egnera z listu “Jacksonville Journal”, aby napsal zprávu o tomto neobvyklém objektu.

Položili kouli na zem a kopli do ní – vzdálila se a zastavila po určité době, ale potom se asi po minutě otočila vpravo a odkutálela se zhruba o dva metry dále. Krátce na to zastavila, otočila se vlevo a odkutálela se zpět asi 2 a půl metru tím směrem. Poté, co opsala velký oblouk, zastavila se opět přímo před reportérem.

Podrobný výzkum

V následujících letech byl objekt podroben výzkumu. Vědci a technici NASA a různých výzkumných organizací jej změřili a zrentgenovali a podrobili dalším neinvazivním výzkumům. Nikdo zatím nezaujal žádné stanovisko k původu a případnému využití této plně nerezové koule.

Jeden z pracovníků soukromé výzkumné organizace “Omega Minus One” objevil další zvláštní schopnosti koule. Podle něj má nezvyklé magnetické vlastnosti a vedle jižního a severního pólu má zřejmě ještě třetí a možná i čtvrtý magnetický pól. Podle našich školských znalostí ale tří nebo čtyřpólové magnety přece nemohou fyzikálně existovat? Pro tohoto vědce bylo nepochopitelné, proč se síla magnetického pole neustále měnila a v určitém rytmu se zvětšovala a zmenšovala. Čím byl tento děj řízen?

Rentgenové snímky vnitřku koule ukázaly tři podobně vypadající kulovité útvary o průměru asi tři milimetry, dále pak čtvrtý objekt s odlišnou hustotou. Při pozorném pohledu bylo možno kolem těchto “objektů v objektu” pozorovat světelné jevy.

Kam se poděla?

Pak byl tajemný objekt zřejmě zabaven nějakým amerických spolkovým úřadem, protože náhle zmizel.

Když koule zmizela z očí veřejnosti, byla možná rozložena na jednotlivé součásti. S jakou neznámou technologií tedy máme co do činění? Je to objekt pozemského původu, nějaký výzkum, o kterém nesmíme nic vědět, nebo je to sonda nějaké mimozemské civilizace, která byla vyslána, aby dodala informace o našem světě? Podobné objekty již byly nalezeny v Africe, Austrálii a v Jižní Americe – ani u nich nebylo možno zjistit jejich původ a smysl.