Vyhněte se obloukem této zdravotně závadné hračce

PLZEŇSKÝ KRAJ – Před touto lákavou hračkou z Číny pro malé děti se mějte raději na pozoru a jestli ji někde v obchodě zahlédnete, určitě jim jí nekupujte, pokud nechcete ohrozit jejich zdraví.

Varuje před ní Ministerstvo zdravotnictví. Hračka obsahuje zvýšený obsah nebezpečných látek (DEHP), které se při hře mohou dostat do kontaktu s ústy a kůží dítěte, přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě hrozí jejich konzumace společně se slinami. DEHP působí na reprodukční orgány a mohou za jejich vývojové vady.

Popis výrobku:
Sada obsahuje barevnou plastovou panenku, různobarevnou láhev na pití a doplňky v plastové černé kouli s různými nápisy. Hračka je balena v blistru. Na barevném papírovém kartonu se nachází anglické texty, identifikující výrobek a další nápisy (L.O.L. SUPRISE!, CONFETTI POP, UNBOX ME!, LET ME OUT OF HERE!, LET’S BE FRIEND! 45+ TO COLLECT), obrázky panenek a zipu se srdíčkem.

Na zadní straně se mimo jiné nachází anglické texty, které identifikují výrobek, obrázky panenek, zipu se srdíčkem (popř. vyobrazení různých doplňků pro panenku). Dále je zde uveden údaj o zemi původu, neexistující EAN kód, symbol Zeleného bodu, označení shody CE a upozornění ohledně nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let z důvodu nebezpečí udušení kvůli obsahu malých částic (vyjádřeno také piktogramem).