Riskantním předjížděním ohrozil dva řidiče. Už ho chytli!

Ilustrační foto

PRAHA VÝCHOD – Nákladním autem předjížděl u Staré Boleslavi vozidlo před sebou, ačkoliv neměl podmínky pro tento manévr a dva řidiče tím ohrozil.  Jízdu s nepochopitelným a nebezpečným jednáním řidiče nákladního auta zachytila kamera vozidla jedoucí za ním na silnici mezi Podbrahy a Starou Boleslaví. 

Kolem třetí hodiny odpoledne v polovině června se řidič nákladního vozu rozhodl pro předjetí vozidla před sebou, ačkoliv v protisměru jel další automobil. I přesto třiačtyřicetiletý řidič začal předjíždět. “Svým manévrem ohrozil a omezil jak řidiče předjížděného vozu, tak i řidiče kamionu v protisměru. Oba řidiči byli nuceni strhnout řízení do krajnice, čímž udělali dostatečný prostor, aby nedošlo ke střetu. S velkou dávkou štěstí se v tomto případně situace obešla bez tragických či vážných následků,” informuje tisková mluvčí Eva Hašlová..

Celým případem se zabývali brandýští policisté, kteří zjistili totožnost nezodpovědného řidiče. Šetřením se také ukázalo, že toto není jeho jediný prohřešek. Již v minulosti se setkal s uložením pokut za porušení předpisů v dopravě. Případ byl nyní oznámen příslušnému správnímu orgánu, který bude rozhodovat v přestupkovém jednání. Ve správním řízení mu hrozí pokuta do deseti tisíc korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku. 

video: predjizdeni.mp4