Tvrdil, že viděl pumu. Teď mu hrozí tři roky za mřížemi

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – V uplynulém týdnu se Kroměřížskem šíří zprávy o pozorování volně se pohybující pumy. Naposledy vyvolal rozruch šestatřicetiletý muž, který si zřejmě neuvědomil důsledky svého činu. „Ten včera večer zavolal na linku 158 a oznámil, že když byl k večeru okolo sedmé hodiny se psem na procházce u kapličky nedaleko Zdounek, uviděl u lesa pumu, kterou se mu podařilo vyfotit,“ informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

V návaznosti na podanou zprávu vyhlásil starosta místním rozhlasem upozornění pro všechny občany. Morkovičtí policisté se vydali po pumě pátrat, ale šelmu nezahlédli. Začali proto ověřovat důvěryhodnost fotografií a informací, které muž poskytl. „Fotografii následně dohledali na internetu. Muže proto dnes ráno znovu vyslechli a on se přiznal k tomu, že si vše vymyslel,“ sdělila Kyšnerová.

Proti muži teď bylo zahájeno trestní řízení ve věci trestného činu šíření poplašné zprávy. „Za tuto trestnou činnost mu podle trestního zákoníku hrozí až tříleté vězení,“ upřesnila Kyšnerová.