Vykradač objektů v Nýrsku a Klatovech byl dopaden!

Ilustrační fotografie, zdroj: Policie ČR, T. Branda

KLATOVSKO – Není to tak dávno, co jsme informovali o řádění neznámého pachatele, který vykrádal objekty, do kterých se před tím vloupal. Policie po něm okamžitě zahájila celostátní pátrací akci a snažila se ho co nejdříve odhalit.

Tento výtečník vnikl v noci z 2. na 3. července v Klatovech na ulici Nádražní do objektu a provozovny kadeřnictví, kde odcizil stříhací strojek na vlasy, digitální kuchyňskou váhu, vysoušeč vlasů, různou vlasovou kosmetiku, finanční hotovost a nadělal škodu přes 12 tisíc korun.

Dále se pachatel vloupal v době od 5. do 10. července do budovy školy v Plánické ulici v Klatovech. Tam poškodil okno i dveře a způsobil tak škodu kolem deseti tisíc korun.

V Nýrsku zase v době od 17. do 19. července vnikl na pozemek u rodinného domu v Klostermannově ulici. Pomocí nalezeného nářadí vypáčil vchodové dveře do suterénu, vlezl dovnitř a náležitě se napakoval. Ukradl dva přenosné počítače, dva mobilní telefony, tři kusy náramkových hodinek, fotoaparát, různé šperky, platební kartu i peníze. Zde nadělal škodu ve výši 51 tisíc korun a poškozením zařízení 25 tisíc korun.

V noci z 20. na 21. července v Nýrsku rozbil skleněnou výplň v okně do prodejny, vlezl dovnitř a vzal tam jízdní kolo a boty. Na místě činu zapomněl mobilní telefon a nechal tam i jeden pár starší obuvi. Na zařízení nadělal škodu přes 10 tisíc korun. Ukradené věci měly hodnotu okolo 22 tisíc korun.

V úterý 23. července tento muž neunikl kontrole policistů v Plzni, kteří zjistili, že je veden jako hledaná osoba v celostátním pátrání. „Podezřelý byl převezen z Plzně do Klatov, kde od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání z přečinů krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ informovala policejní mluvčí Dana Ladmanová.