Žena z Tachovska prodávala kombajn, nalítla podvodníkovi

Ilustrační fotografie, zdroj: pixabay.com, T. Branda

TACHOVSKO – Internet je skvělý vynález a život bez něj si už neumíme ani představit, ale bohužel nám také může pěkně zavařit. Je plný vychytralých a záludných podvodníků, kteří čekají na naši chybu a neopatrnost, podobně jako se to přihodilo této ženě.

Ta prostřednictvím internetu prodávala zemědělské stroje v hodnotě 39 tisíc korun. Na její inzerát jí přišel email, kde se psalo, že požadovaná částka již byla převedena z účtu kupujícího, ale aby mohla být transakce dokončena, musí žena zaslat 400 euro prostředníkovi do Nigerie. Po následném zaplacení po čase kontaktovala firmu, skrze kterou částku poslala, a s údivem zjistila, že byla podvedena.

Společnost, provozující internetový platební systém, totiž od ní žádnou transakci ve výši 400 euro nepožadovala a ani neeviduje. Podvedené nezbylo nic jiného než se obrátit na policii. „Tachovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu a veškeré okolnosti nyní zjišťují,“ konstatovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.