Policie zveřejnila video o dopadení pachatele loupežného přepadení až na Slovensku

Ilustrační foto: Tomáš Branda

BŘECLAV – Policistům se podařilo do šesti hodin od oznámení zadržet pachatele loupeže taxíku v Hranicích. Ve středu před patnáctou hodinou oznámil dvaačtyřicetiletý řidič taxislužby na linku 158, že byl přepaden zákazníkem. „Nejprve si taxi objednal, aby ho odvezlo k vlakovému nádraží. Když ale měl zaplatit, začal řidiče ohrožovat zbraní a donutil ho k vydání peněženky s několika tisíci korun. Šoféra také připravil o vůz,“ popsal krajský policejní náměstek Radovan Vojta.

Přerovští policisté okamžitě vyhlásili pátrání po vozidle a pachateli. Jakmile jeho popis dostaly hlídky v celé zemi, ukázalo se, že už necelou hodinu po loupeži na Olomoucku natankoval a od benzinky ujel bez placení. Brzy se podařilo zjistit i totožnost pachatele. „Večer si uloupeného auta bez taxikářského označení všimla policejní hlídka v Břeclavi a pokusila se vůz zastavit. Řidič ale začal ujíždět a během pronásledování, do kterého se postupně zapojilo více hlídek, najížděl do služebních vozů a dva poničil. Nakonec se dostal na dálnici D2 vedoucí na Slovensko a přejel státní hranici,“ popsal Vojta. Pokračoval v ujíždění a najel na dálnici D2 ve směru na Slovensko, až přejel přes hraniční přechod Lanžhot do Slovenské republiky. Hned na to moravští i slovenští policisté zablokovali dálnici u Malacek pomocí kamionů a řidiče zadrželi za použití donucovacích prostředků, slovenští policisté použili i varovné výstřely. Pachatelé si často myslí, že překročením státní hranice se vyhnou zadržení, ale na základě mezinárodních smluv o přeshraničním pronásledování může Policie ČR podezřelé v zahraničí zadržet.

„Podezřelým je čtyřiačtyřicetiletý muž z Novojičínska, který již byl v minulosti několikrát trestán. Po vydání Evropského zatýkacího rozkazu bude předán orgánům do České republiky. Zadržený muž je podezřelý ze zvlášť závažného zločinu loupež dle § 173 odst. 1 trestního zákoníku, za který mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Dopadení pachatele loupežného přepadení

Ve středu kolem patnácté hodiny došlo v Hranicích k loupežnému přepadení taxikáře. Ujíždějícího pachatele policisté ve spolupráci se slovenskými kolegy ve večerních hodinách zadrželi na území Slovenské republiky. https://www.policie.cz/clanek/zpravodajstvi-olk-pachatel-loupezneho-prepadeni-dopaden.aspx

Zveřejnil(a) Policie České republiky dne Pátek 26. července 2019