Nevěru muž zaplatil krví

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRAHA – Manželský pár se opil, pak došlo k hádce a nakonec žena svého muže bodla. Příčinou sporu byla mladší sousedka.

V pátek odpoledne byla do ulice Nemocniční, v pražských Vysočanech povolána policie k rodinné hádce s krvavým koncem. V tratolišti krve se zde nacházel třiapadesátiletý muž s bodnutím nožem v oblasti nohy. Na místo vyrazily hlídky místního oddělení Vysočany i Pohotovostní motorizované jednotky Policie ČR.

„Krvácející muž zůstal před domem, kde mu první pomoc poskytli policisté, a kde si ho do péče převzali přivolaní záchranáři. Žena se však zamkla v bytě a nechtěla otevřít. Na místo proto musela přijet jednotka pražských hasičů ze stanice Holešovice, která byt násilně otevřela, a to především z důvodu obavy o zdraví a život dotyčné ženy,“ uvedla k případu policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Nakonec byla žena vyvedena z domu v poutech, stejně jako mladší sousedka, která odmítala opustit chodbu a komplikovala vyšetřování. Tato sousedka byla jablkem sváru, tvořila totiž se staršími manželi milostný trojúhelník, který byl příčinou krvavého sporu. Všichni tři účastníci byli pod vlivem alkoholu. Muže převezli záchranáři do nemocnice Na Bulovce, ženy odvezli policisté na stanici k dalšímu vyšetřování.