Podařilo se hasičům zachránit psa z hořícího domku?

TRUTNOVSKO – Do objektu plného kouře a dýmu byly vyslány tři jednotky hasičů, které v chalupě nalezly bezvládné tělo psa. Povedlo se jim ho přivést opět k životu? A stála za požárem lidská nedbalost, nebo technická závada?

Hasiči se rozjeli k požáru dřevěné chalupy nedaleko Horního Maršova ve východních Krkonoších. Plameny nebyly po jejich příjezdu viditelné, ale celý objekt byl silně zasažen kouřem. Jednotky si musely natáhnout dýchací masky, aby mohly provádět průzkum domu. Pomocí termokamery byl objeven i pes majitelů. „Bezvládné a přidušené zvíře vynesli hasiči ven, a protože byla zjištěna srdeční činnost, nasadili mu kyslíkovou terapii a následně jej sousedé převezli k veterináři. Zvíře se před hasiči snažila zachránit také jeho majitelka, tu si nakonec převzali do péče zdravotničtí záchranáři,“ uvádí tisková mluvčí Martina Götzová.

Hasičské sbory se s požárem vypořádaly během necelé hodiny. Příčinou vzplanutí byla technická závada na elektroinstalaci, konkrétně se jednalo o LED osvětlení. Oheň největší škodu napáchal v obytné místnosti a díky rychlému zásahu se tak podařilo uchránit majetek ve výši 1,5 milionu korun. Šťastně to dopadlo i s chlupatým domácím mazlíčkem a jeho paničkou. Oba se večer po ošetření vrátili zpátky a jsou v pořádku.