Rožnov chystá opravu hlavního tahu. Rekonstrukce zabere celou příští stavební sezónu

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – Město Rožnov pod Radhoštěm se minulý čtvrtek sešlo se zástupci Ředitelství silnic a dálnic a projekční firmy, aby jednalo o jednom z klíčových projektů nadcházejícího roku. Plánovaná rekonstrukce silnice I/35 na ulici Nábřeží dukelských hrdinů se dotkne úseku o délce půl druhého kilometru. „Zájmem města Rožnov bylo především to, aby dopad této rozsáhlé rekonstrukce, kterou dělá stát, byl pro občany města co nejmenší,“ prohlásil mluvčí města Marek Havran.

Silnice I/35 je hlavním tahem Rožnovem ve směru od Valašského Meziříčí na Slovensko. Oprava začne za světelnou křižovatkou u Janíků a bude realizována až po světelnou křižovatku u hotelu Eroplán. Vzhledem k rozsahu prací zabere rekonstrukce celou stavební sezónu roku 2020, tedy přibližně od dubna do října. Prováděna bude ve třech etapách po třech úsecích. „Po tuto dobu bude vždy na konkrétním úseku, který bude opravován, fungovat speciální režim jednopruhového provozu v obou směrech, který bude řízen světelnou signalizací,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.

Na opravovaném úseku dojde i k několika změnám. „Přibude například světelná signalizace v podobě řízeného přechodu pro chodce u městské knihovny. V rámci stavby také bude opraven například povrch komunikace u vjezdu na ulici Pletařská, kde mají výjezdové stanoviště sanitky zdravotnické záchranné služby,“ informoval starosta Holiš. Po celou dobu rekonstrukce bude v Rožnově zakázán průjezd kamionů. Ty budou mít stanovenu náhradní trasu přes Mořkov.